14. 05. 2021. - 28. 05. 2021.
Izložba slika Marina Baučića iz ciklusa “Katedrala”

Povodom obilježavanja Dana Grada i zaštitnika Omiša, sv. Ivana Nepomuka, Gradski muzej Omiš priredo je likovnu izložbu Marina Baučića iz autorovog ciklusa Katedrala. U galerijskom prostoru muzeja izloženo je 18 slika.
Izložba se, poštujući epidemiološke uvjete, može razgledati od 14. do 28. svibnja 2021. svaki radni dan od 9 do 14 sati.

Baučić svojim “kontemplativnim” slikarstvom podsjeća na temeljni sadržaj crkvenih građevina, na činjenicu potiskivanja i banaliziranja duhovnosti, na letargiju zaborava istinskih vrijednosti, koje su jedine izvori pravoga života i istinske radosti. Svjestan da bez te utemeljenosti svaki drugi sadržaj gubi snagu, vjerodostojnost i učinak. Upravo u ovom segmentu očituje se Baučićevo pripadanje sadašnjem trenutku….
Mirela Duvnjak

Podaci o izložbi:

Vrijeme održavanja:
14. 05. 2021. - 28. 05. 2021.
Mjesto:
Gradski muzej Omiš